Ke každé objednávce nejdříve zašleme ukázku textu ZDARMA, na jehož základě se můžete rozhodnout, zdali si přejete
s námi v práci pokračovat.
V případě uvedení telefonního čísla do objednávky Vám zdarma zašleme SMSku při zaslání ukázky i hotové práce. Již nemusíte kontrolovat svůj e-mail.
Nemáte důvod k obavám, Moje seminárky jsou tu pro vás. Stačí zadat objednávku a poté jen čekat na originální text!
Již nemusíte hledat. V každém textu semininární práce, bakalářské práce, či dipomové práce jsou obsaženy veškeré citace, zdroje, osnovy a formality. Také si můžete řict, z jakých zdrojů máme vycházet, či nám zaslat vám dostupné materiály.
Nevybíráme peníze předem a nenecháme vás čekat v nejistotě co přijde.
Garantujeme vám jen a pouze originální texty! Důvěra našich zákazníků je pro nás zásadní, proto jako důkaz s každou prací dodáváme výsledek z anti-plagiátorského systému Odevzdej.cz.
Úvaha je z hlediska nároků na stylistické umění jejího pisatele poměrně podceňovaným, ve skutečnosti ovšem jedním z nejnáročnějších slohových útvarů. K podcenění úvahy vede zpravidla to, že jde o text poměrně krátký. Ve skutečnosti dobře napsaná úvaha vyžaduje od svého autora více dovedností než texty nepoměrně rozsáhlejší. Autor úvahy by měl disponovat značnou sumou znalostí daného tématu, schopností analyzovat předložená fakta, vytvářet jejich vzájemné kombinace a nalézat mezi nimi širší, na první pohled méně postřehnutelné souvislosti.
Ze souhrnu požadavků na úspěšného autora úvahy vyplývá, že mu musí být především vlastní schopnost samostatného myšlení. Úvaha je útvarem vznikajícím na základě vlastního zamyšlení nad danou problematikou, bez vlastních originálních myšlenek dobrá úvaha jednoduše nevznikne.
Zvláštním druhem úvahy, zaměřeným především na zhodnocení, je kritika. Označení kritika by nemělo svádět k pouhému hledání negativních stránek věci. Hodnotit znamená na co nejobjektivnějším základě najít pozitiva i negativa představovaného subjektu ve vyváženém poměru.
Úvaha není totéž jako výklad. Na rozdíl od úvahy výklad nedává svému autorovi prostor k vyjádření subjektivního názoru. Zatímco výklad by měl být co nejobjektivnější, neboť jeho posláním je informovat o dotyčném jevu či události právě pro jejich existenci, úvaha směřuje k vyjádření subjektivního stanoviska pisatele, protože existence předmětu úvahy je již dostatečně známa. Úvaha přímo vyžaduje vyjádření pisatelova názoru a postoje. Na základě této skutečnosti potom volíme užití vhodných stylistických prostředků. Aby vyniklo zdůraznění toho, že jde o subjektivní postoj autora, doporučuje se například užití řečnických otázek a vedení pomyslného dialogu se čtenářem.
Úvaha nechce nalézt definitivní řešení zvolené problematiky. Často může být ukončena poučeným konstatováním, podle něhož je problém daleko složitější, než se na první pohled zdálo, a pisatel se neodvažuje předložit čtenáři na první pohled nedostatečná řešení. Není ovšem žádnou chybou, když se naopak autor úvahy ztotožní s těmi myšlenkami, které jsou mu osobně blízké.
Jak bylo konstatováno už v úvodu, úvaha je obyčejně velmi krátká. Ani v takto krátkém textu by ale nemělo být opomenuto jeho základní rozdělení. Po úvodu již následuje rozbor problému, kterému se úvaha věnuje. Následuje nabídka možných řešení a argumenty ve prospěch jednoho či více z nich. Nesmí chybět závěr. Úvaha zabere zpravidla dvě, nanejvýš tři strany textu.
Tel. kontakt: 774 910 774
Pondělí až neděle 09:00 do 19:00
V případě nezastižení využijte náš e-mail
Na Mojeseminarky.cz můžete objednat podklady pro bakalářské práce, diplomové práce, seminární práce a jiná studentská díla. Také zde naleznete TIPY pro psaní seminární práce, bakalářské práce, či diplomové práce.